Forrás |
Ti is biztosan néha elgondolkoztok az összetételek olvasása közben, hogy na ez vajon mi, mit is kenek az arcomra. Ehhez szeretnék egy kis segítséget nyújtani a következő bejegyzésemmel. A leírásokért kattints a továbbra..
- Stearic Acid (sztearinsav): A legfontosabb zsírsav, avasodhat a krémekben, ezért avasodásgátlót raknak hozzá. A száraz krémek legfontosabb alkotórésze, fontos elmondani, hogy szappanokat is lehet belőle csinálni.
- Titanium Dioxide: A leggyakrabban előforduló pakolássűrítő és elsősorban töltőanyag. Oldhatatlan közönséges oldószerekben nem képes oldódni (pl. víz). A bőrre nem káros anyag (indifferens). Púderekbe is gyakran alkalmazzák, illetve fényvédőként is alkalmazzák (fizikális fényvédő).
- Urea (húgysav): Fehérjék bomlástermékéből származó a bőrvédő hatású színtelen anyag. A vízben oldhatatlan anyagok "oldásközvetítője". Nagyon jó különféle ekcémás, kirepedezéssel járó gyulladásos folyamatok
- Triethanolamine (TEA): Olyan folyadék ami kitűnő szappanképző, habosító hatású (lúgos pH-jú). Általában olyan kozmetikumban használják, ami szennyeződés távolít el (szempilla lemosó, arclemosó, stb).
- Glycerin: Háromértékű alkohol, amely kiválóan oldódik vízben és jól oldja a vízben oldódó anyagokat is. Nedvszívó, könnyen kiszáríthatja a bőrt, ha nagy koncentrátumban tesszük a kezelendő felületre, ám ha kellő koncentrátumú, akkor rendkívül jól hidratál. Általában hidratálókban, minden "könnyebb" vizesebb kozmetikumban megtalálható.
- Cocamide MEA: Olyan anyag (felületaktív) ami emulgeál két különböző anyagot (olaj és víz). Igazából azért van a krémben, hogy az összeálljon. Semmi hatóanyag nincs benne. Ilyen még a Cocamidopropyl Betain is.
- Sodium Laureth Sulfate (nátrium-laurilszulfát): Olyan anyag, ami megkönnyíti más anyagok bejutását, emulgeál is egyben. Semmi nemű hatóanyagot nem tartalmaz.
- Sodium PCA: Bőrpuhító emulgeáló. Nos sorolhatnám még tovább is, de a hatóanyagokról írnék többet mert ezekkel érdemes foglalkozni:
- Triclosan: Klórtartalmú fenol származék. Gyakran samponokban használják, fertőtlenít és gyulladáscsökkentő hatású. Volt idő, amikor támadták, mert rákkeltőnek volt titulálva, ám mára ez a teória feledésbe merült. Kissé bőrizgató lehet, hajas fejbőrön okoz néha tüneteket.
- Tocopheryl Acetate: E-vitamin, amiről minden földi jót el lehet mondani. Öregedés ellenes, szabadgyökfogó, ráncellenes hatóanyag. Önmagában is avasodásgátló anyag.
- Sarcosine: Bőrtápláló, hidratáló hatású aminosav (fehérjéket építi fel). Általában arckrémekbe, érett bőrre használható krémekbe rakják.
- Placenta Oil: Placenta olaj, ami tökéletes az érett, megereszkedett, ráncosodásra hajlamos bőrre, ami nem túl érzékeny, mert a placenta izgathatja a bőrt! Hidratáló, anyagcserefokozó, hámképző, stb. Fantasztikus anyag, de hamar romlik, ezért nem szabad lejárat után használni az ilyen jellegű krémeket. Vitaminok, fehérjék,ösztrogén hormonok, nukleinsavak az összetevője. Hormon benne csakis tisztított állapotban van!
- Lecithin: Vízben nem oldódik, de duzzad. Nagyon jó hidratáló, ránctalanító, liposzómák készítésére használható.
- Linoleic Acid: Linolsav. Félig száradó olajokhoz tartozik, az F-vitamin alkotója. Nagyon jó bőrtápláló. Hamar avasodik.
- Linolenic Acid: Linilénsav. Az F-vitamin alkotója. Érett bőrre bőrtápláló. Gyorsan avasodik.
- Collagen: Kollagén. Enyvadó (zsírozó anyag). A bőr irharétegének (kötőszövet) alkotója. Rugalmassá teszi a bőrt. Hidratáló hatású is.
- Elastin: Elasztin. Rugalmasítja a bőrt, a kollagénhez hasonlóan a kötőszövetben van, mennyisége az évek előrehaladtával csökken, lassul. Pótlásra szorul.
- Dead Sea Mud: Holt-tengeri iszap. Ásványi sókat, szerves anyagokat tartalmaz, anyagcserefokozó , keringést javító, regeneráló anyagok vannak benne. Szeborreás (pattanásos) bőrre igen jó hatású.
A leírás a hoxa.hu-ról származik. Remélem hasznosnak találtátok :)
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése